spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

List M.Vagača starostke k stretnutiu s obč. aktivistami

 Pre vysvetlenie niektorých neopodstatnených obvinení aktivistov BAO,

posielam text, ktorý som poslal ešte v nedeľu 25.11.2012 p.starostke.

Zúčastnil som sa stretnutia ku garážam na Šafárikovom nám. - konkrétne 22.11.2012 od cca 18:30 - 19:30 v kancelárii starostky. Boli sme tam 4, za BAO som bol len ja. 

Cieľom stretnutia malo byť navrhnutie istých participatívnych procesov, ktoré by mali zapojiť občanov do obnovy Šafárikovom nám., nie posudzovanie a vyjadrovanie sa k návrhu. S týmto vedomím sme všetci 4 na toto stretnutie išli, aj zloženie osôb bolo orientované týmto smerom - všetko osoby, ktoré majú skúsenosti s tvorbou verejných priestorov, zapájania občanov do procesov a pod.

Pretože na stretnutí nebol priestor na dostatočné prezentovanie názorov a postojov, mal som pocit, že sa treba ešte k tomu vyjadriť, preto som napísal p. starostke tento mail.

 Uvádzam jeho plné znenie:

 Vážená pani starostka,

 hneď na začiatku sa Vám chcem poďakovať za stretnutie, ktoré bolo u Vás vo štvrtok k problematike Šafárikovho námestia.

Dôvod, prečo mám potrebu sa ešte k tomu spätne vyjadriť je ten, že z môjho pohľadu išlo paralelne o dve odlišné veci .

Prvá - problém revitalizácie Šafarikového námestia a participácia verejnosti na tomto procese. 

Druhá - výstavba podzemnej garáže pod parkom.   

 Pri prvej oceňujem snahu o zapojenie verejnosti do tohto procesu, minimálne účasť verejnosti v prezentácii názorov, či už cez dotazník alebo cez verejnú diskusiu. Verím, že to bude ešte pokračovať ďalej, a občania sa budú môcť zapojiť aj do samotnej kreatívnej činnosti stvárnenia námestia a parku, veď v konečnom dôsledku má slúžiť práve im.  

Pri druhej je môj postoj presne opačný. Je to principiálny postoj pre všetky parky v našom meste. Či sa jedná o Kollárko, Šafarikovo, dunajské nábrežie  alebo v blízkej budúcnosti ak bude mať zálusk niekto iný na ďalší park...budem vystupovať proti ničeniu parku, zelenej plochy, výrubu stromov alebo zániku prirodzeného prírodného a kultúrneho prostredia. Predpokladám, že vám nehovorím nič nové, veď môj postoj poznáte aj z iných káuz.

 Záverom by som chcel teda povedať, že sa teším na začatý proces participácie a verejnú diskusiu, ktorú organizujete už tento štvrtok, ale môj postoj budem zreteľne formulovať proti podzemným garážam v parku.

 Ďakujem za porozumenie

 s pozdravom 

 M.Vagač

 

 

 

Copyright © 2019 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.