Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Ivan Bútora

 

 

 

 

Kontakt: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

Posledných sedem rokov som žil prevažne v Spojených štátoch, nikdy som tam však neplánoval ostať.

Skúsenosť z pobytu v USA bola pre mňa nesmierne obohacujúca, a to z viacerých dôvodov:

Mal som možnosť bližšie spoznať rôzne typy urbanizovaných prostredí v Amerike (Washington, DC a okolie, mestečko Princeton v štáte New Jersey, a napokon New York City), uvedomil som si tým, aký je pre človeka dôležitý pocit z miesta, v ktorom žije, a ako naňho rôzne prostredia vplývajú.

  • Vo Washingtone som zažil, čo to znamená, keď je človek závislý na automobile pre napĺňanie každodenných potrieb, a viem, prečo to nie je dobré
  • Získal som kvalitné všeobecné vzdelanie počas štvorročného štúdia na Princetonskej univerzite, ktoré u mňa rozvíjalo a posilnilo schopnosť uvažovať v súvislostiach a do hĺbky. Zameral som sa na odbor histórie.
  • Posledný rok som robil stážistu v mimovládnej organizácii Project for Public Spaces, konkrétne v oblasti dopravy. Nadobudol som tým zaujímavé poznatky o súvislostiach medzi dopravou a tvorbou verejného priestoru.

Momentálne mám stále rozrobenú diplomovú prácu o Novom moste (Moste SNP), konkrétne o genéze konfliktov ohľadne jeho výstavby a súvisiacej deštrukcie historickej Bratislavy. Na základe štúdia historických materiálov lepšie chápem aj niektoré súčasné bratislavské kauzy, v ktorých sa často opakujú spôsoby myslenia zažité z minulosti.

Pracujem v Dopravnom podniku ako vodič trolejbusov

 

 

Copyright © 2017 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.