Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Ostatné dokumenty

Otvorený list starostke Rosovej

Otvorený list pani starostke Rosovej,

k plánovanému parkovisku resp. vrakovisku pre odtiahnuté autá. Poukazujeme aj na to, že toto vrakovisko bude tesne pod národnymi kultúrnymi pamiatkami - pod židovskými cintorínmi.

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (Parkovanie_ PKO_list_Rosova_final.doc)Parkovanie_ PKO_list_Rosova_final.doc249 Kb
 

Otvorený list BAO primátorovi k riešeniu Beblavého

Otvorený list, ktorý sme adresovali dnes primátorovi Bratislavy

 k riešeniu Beblavého.

Požiadali sme ho o zotrvanie v nastúpenej ceste v boji proti čiernej stavbe - Fischerovmu domu na Beblavého ulici.

V tejto chvíli môže mesto zvrátiť tento neželaný stav v pamiatkovej rezervácii tým, že podá ako účastník konania podanie na súd. Je to určite najsilnejší a najefektívnejší prostriedok nápravy. Veríme, že práve takto ostro sledovaná stavba verejnosťou bude prvá pozitívna lastovička v boji proti legalizácii čiernych stavieb v Bratislave.

 

 
 

Podnet na preskumanie zákonnosti zásad PR

Okresná prokuratúra Bratislava I. Kvetná 13, P.O.Box 65 820 05 Bratislava 2

Bratislava 12. 6. 2012

Vec:   Podnet na preskúmanie zákonnosti o veci schválenia Zásad ochrany pre vybrané sektory pamiatkovej rezervácie Bratislava z 18. 4. 2012 Krajským pamiatkovým úradom Bratislava

Podávame podnet na preskúmanie zákonnosti vo veci schválenia Zásad ochrany pre vybrané sektory pamiatkovej rezervácie Bratislava z 18. 4. 2012 Krajským pamiatkovým úradom Bratislava.

Schválené zásady pamiatkovej rezervácie (ďalej len „PR“) Bratislavy na základe § 29 ods. 1, 2 a 3 pamiatkového zákona, by mali obsahovať súhrn činností a opatrení, ktorými orgány štátnej správy zabezpečujú zachovanie pamiatkových hodnôt v území. Predložené a schválené zásady sú podľa nášho názoru v rozpore s verejným záujmom, s pamiatkovým zákonom č. 49/2002 Z. z. a v neposlednom rade nenapĺňajú náležité potreby podľa stavebného zákona č. 50/1976 Zb. Žiadame preto preskúmať zákonnosť schválených zásad PR Bratislava najmä v týchto oblastiach:

 

 

Kontakty na zodpovedné inštitúcie

Aj vy môžete podať svoje stanovisko

Vážení priatelia a priateľky, aj vy môžete podať svoje stanovisko a vyjadriť nespokojnosť s riešením celej situácie, kde si to kompetentní prehadzujú ako horúci zemiak. O nedostatočnej legislatíve ani nehovoríme.

 

 

Duma povolebná

                               Duma povolebná


21.12.2010 | Mikuláš Huba |

Aj keď nedávne komunálne voľby nespôsobili v Bratislave také politické zemetrasenie, aké by bol možno niekto očakával a aj keď zmeny, ktoré tieto voľby priniesli, tiež možno nebudú také revolučné, ako by sa niekomu mohlo zdať, odchod dvoch Andrejov: Ďurkovského z postu primátora a Petreka z postu starostu bratislavského Starého Mesta, je symbolom konca jednej éry. Za uplynulých 12 rokov totiž nikto nestelesňoval imidž, atmosféru a dianie v tomto meste tak významne, ako práve oni.

 Copyright © 2017 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.