Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Petícia za záchranu parkov pri Justičnom paláci

Petícia občanov

Chceme zamedziť výstavbe podzemnej garáže na verejných plochách zelene pri Justičnom paláci

 Verejné plochy zelene s parkovou úpravou, stromami a fontánami, ktoré roky slúžia občanom žijúcim v mestskej štvrti v okolí Justičného paláca považujeme za hodnotu, ktorú treba chrániť a zveľaďovať. Plánovaná realizácia stavby hromadnej podzemnej garáže by bola v rozpore so záujmami ochrany životného prostredia a mestskej zelene, ako aj so záujmami občanov. Takéto živelné budovanie podzemných garáží, zahusťovanie mesta automobilovou dopravou a znižovanie kvality života a životného prostredia (hlukom, prachom a emisiami) je proti akejkoľvek logickej stratégii a pôsobí protichodne s modernými trendmi v zahraničí. Poslanci mestského zastupiteľstva schválili 25.9.2014 prenájom týchto verejných plôch zelene na 25 rokov bez toho, aby sa o tom občania vôbec dozvedeli. Takýto investičný zámer nebol vôbec prerokovaný s verejnosťou, kde by sa mohli občania vyjadriť,  prezentovať svoje návrhy, požiadavky a dozvedeli by sa aspoň základné podrobnosti zámeru.

Nesúhlasíme, aby takýmto spôsobom zanikla prirodzená verejná zeleň a parky. Argumentácia a presvedčovanie, že bude obnovená na streche garáže, je hrubo zavádzajúca. Kvalitná parková zeleň na reálnej pôde je neporovnateľná so zeleňou v substráte na streche podzemnej garáže, ktorá produkuje teplo, emisie, prach a hluk. Máme skúsenosť so strechou podzemnej garáže na námestí M. Benku. Stromy pravidelne vysychajú, permanentne sa vysádzajú nové malé globózne stromčeky, ktoré po čase takisto vyschnú. Podzemné garáže neprimerane zahustia dopravu v tejto štvrti, zvýšená premávka zníži bezpečnosť občanov na komunikáciach. (Viac informácii na: www.bao.sk , Facebook: Bratislava otvorene)

Preto žiadame:

-        primátora, aby nepodpisoval uznesenie MsZ a následne zmluvu o prenájme

 -    aby parky pri Justičnom paláci zostali zachované vo svojom prirodzenom a prírodnom stave

-    aby sa nerealizovala výstavba hromadnej podzemnej garáže v parkoch pri Justičnom paláci

  1. JUDr. Miloš Hrúzik, Cyrilova 1, 821 08 Bratislava
  2. PhDr. Daniela Vančová, Justičná 5, 811 07 Bratislava, kontaktná osoba
  3. Ing. Matej Vagač, Dobrovičova 10, 811 09 Bratislava, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 Pomôžte, prosím, šíriť túto petíciu!

Petíciu môže podpísať každý občan SR.

On line petícia na :

http://www.peticie.com/za_zachovanie_parkov_pri_justinom_palaci

Petíciu si môžete stiahnúť a vytlačiť z prílohy a poslať vyplnenú kontaktnej osobe.  Ďakujeme

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (Peticia_Park Justičák_final.pdf)Peticia za zachranu parkov pri Justičnom paláci333 Kb
 

Copyright © 2017 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.