spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Stop búraniu Bratislavy!

Petícia za zachovanie a obnovenie obchodno-spoločenského komplexu na Kamennom námestí v Bratislave
Šesťdesiate a sedemdesiate roky 20. storočia boli obdobím veľkých architektonických gest. V každej európskej metropole vznikali v tom čase veľkorysé architektonické koncepty, mnohé sa stali ich novými symbolmi. Tak to bolo aj v Bratislave. Obchodno-spoločenské centrum na Kamennom námestí je vďaka svojej polohe a funkcii neoddeliteľnou súčasťou Bratislavy a spoluvytvára jeden z jej najdôležitejších verejných priestorov.

Nestor slovenskej architektúry profesor Emil Belluš označil tento komplex za symbol „zmeny provinčného mesta na metropolu“. Podľa holandského spisovateľa Tijsa van den Boomen, ktorý v Bratislave dlhšie pôsobil, má komplex dokonca „oveľa bližšie k atmosfére srdca mesta než oficiálne hlavné námestie“.
Už v roku 2006 sa slovenská pracovná skupina DOCOMOMO* postavila proti zámeru vtedajších vlastníkov na zbúranie obchodného domu a hotela. Dnes však opäť sledujeme problematické aktivity, ktoré smerujú k likvidácii tohto významného symbolu modernej Bratislavy. A to napriek tomu, že platný Územný plán zóny Dunajská v záväznej časti požaduje „kultivovane a citlivo začleniť do novej situácie jestvujúce solitérne objekty obchodného domu a hotela Kyjev a vytvoriť homogénne veľkomestské prostredie“.
Odmietame barbarské búranie! Vyzývame predstaviteľov mesta aj celú kultúrnu verejnosť, aby na začiatku 21. storočia nedopustili bezohľadné správanie ku kultúrnemu dedičstvu nášho národa.
Žiadame preto:
1. zachovať a obnoviť obchodný dom a hotel na Kamennom námestí v Bratislave ako významnú pamiatku našej novodobej histórie;
2. zveľadiť Kamenné námestie ako živý a kultivovaný verejný priestor, prístupný všetkým;
3. iniciovať širšiu verejnú a odbornú diskusiu o budúcej podobe Kamenného námestia a jeho okolia.


Petičný výbor:
doc. Dr. Ing. arch. Henrieta Moravčíková, Stromová 50, 831 01 Bratislava, Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.  
Bc. Ivan Bútora, Lubinská 6, 811 03 Bratislava,
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.    
Ing. arch. Katarína Šimončičová, Dulovo nám. 4, 821 08 Bratislava,
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.  
Ing. arch. Mária Topolčanská, PhD., Saratovská 5, 841 02 Bratislava,
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.    
Mgr. Peter Szalay, PhD., Kulíškova 31, 821 08 Bratislava,
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. , t. č.: 02 59309233 - kontaktná osoba
Mgr. art. Barbara Zavarská, ArtD., Povraznícka 5, 811 05 Bratislava,
Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.  


* DOCOMOMO je medzinárodná organizácia, ktorá sa zaoberá výskumom, dokumentáciou, propagáciou a ochranou pamiatok modernej architektúry. Slovensko je jedným z jej zakladajúcich členov. Členovia a členky slovenskej pracovnej skupiny – architekti, historici, teoretici a kritici architektúry – sa zaoberajú výskumom a prezentáciou pamiatok modernej architektúry.

 

Petícia: http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=647455#ixzz1laz1afv8

 

Copyright © 2018 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.