Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Územný plán

Pripomienky k zmenám územného plánu ZaD04

 Mesto Bratislava pripravuje štvrté zmeny a doplnky ZaD04

 k územnému plánu z roku 2007. Zverejnené sú na internetovej stránke mesta Bratislava a ľudia ich môžu pripomienkovať ešte do piatku 6. júna.

Neváhajte a pošlite svoje pripomienky. Ak máte čas, preštudujte si, čo sa chystá vo vašom najbližšom okolí. Je tam veľa výbušného materiálu, ktorý nie je v prospech občanov. Zmiznú parky, zeleň, vinice - o to všetko môžu občania prísť, ak budeme ľahostajní...

Materiál na pripomienkovanie nájdete na:

http://www.bratislava.sk/vismo/dokumenty2.asp?id_org=700000&id=11042262&p1=11050210  

Občianska iniciatíva pripravila pre vás pripomienky, ktoré stačí jednoducho poslať mailom a k nim môžete pripojiť aj Vaše.

Pozrite sa ako - návod v prílohe Inštrukcie a vzor-šablona pre občana v prílohe ZaD04_pripomienky_Obcan.

Príloha:
SúborVeľkosť súboru
Stiahnuť súbor (Inštrukcie.doc)Inštrukcie.doc26 Kb
Stiahnuť súbor (ZaD04_pripomienky_BAO final.doc)ZaD04_pripomienky_BAO final.doc140 Kb
Stiahnuť súbor (ZaD04_pripomienky_Občan.doc)ZaD04_pripomienky_Občan.doc38 Kb
 

K zmenám územného plánu

Územný plán zasahuje do života všetkým

Pomaly niet v Bratislave človeka, ktorý by nepočul výraz „územný plán“. Avšak hoci patrí medzi najdôležitejšie dokumenty v tomto meste, zďaleka nie všetci rozumejú, o čo v ňom ide. A takmer nikto ho nepozná do všetkých detailov. Je totiž mimoriadne rozsiahly, zložitý a aj dosť nezáživný. Napriek tomu zásadne ovplyvňuje, ako sa nám tu všetkým bude v budúcnosti žiť. Inými slovami, aká bude kvalita nášho života. Územný plán (ÚP) totiž určuje, kde bude zeleň a kde sa bude stavať (byty, obchody, školy, nemocnice...), kadiaľ pôjdu nové cesty, kde bude skládka odpadov atď. Určuje teda, ako sa bude mesto rozvíjať v najbližších cca 20 rokoch .

 

Žiadost na MVaRR 5.6.2012

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

Ing. arch. Jelena Hudcovská, riaditeľka, odbor štátnej stavebnej správy a územného plánovania

Bratislava 5. 6. 2012

Vec:

Žiadosť o stanovisko k záväznej časti Územného plánu zóny Podhradie

 

Vážená pani riaditeľka,

niekoľko rokov sa venujeme rehabilitácii a obnove jedného z najcennejších území Bratislavy – Bratislavského Podhradia.

Obraciame sa na Vás ako na ústredný orgán štátnej správy na úseku územného plánovania so žiadosťou o stanovisko k záväznej časti Územného plánu zóny Podhradie (ďalej len „ÚPZ“).

Tento ÚPZ bol schválený v roku 2006, čiže podľa zákona bolo povinnosťou obce preskúmať, či nie sú potrebné jeho zmeny a doplnky, prípadne obstaranie nového ÚPZ. Podľa neoverených informácií z magistrátu vraj k preskúmaniu možno došlo v r. 2010 (ale bez účasti verejnosti). Sme toho názoru, že tento ÚPZ vykazuje nejednoznačnosti a nepresnosti a nie je celkom v súlade s Vyhláškou č. 55/2001 Z. z.., najmä ust. § 13. , čiže by boli potrebné jeho zmeny a doplnky

 

Územný plán otvára priestor pre korupciu

SDKÚ a časť SaS spolu so Smerom schválili Ďurkovského zmeny územného plánu

Bratislava, 19. 12. 2011 (BAO) – Občianski aktivisti a aktivistky združení v iniciatíve Bratislava otvorene (BAO) dnes zaslali primátorovi Bratislavy žiadosť, aby nepodpísal uznesenie mestského zastupiteľstva z 15. 12. 2011 o zmenách a doplnkoch územného plánu Bratislavy (ZaD 02). Môže využiť túto možnosť v zmysle § 13 ods. 6 zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení. Podľa ich názoru totiž mestské zastupiteľstvo urobilo zlé a pre Bratislavu škodlivé rozhodnutie, keď napriek odporu aktívnej verejnosti 70 %-nou väčšinou schválilo návrh ZaD 02*1.

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Anketa

Ste za zachovanie PKO
 

Copyright © 2017 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.