spiare messaggi di un cellulare Disattivazione controllo parentale android Sms spia gratis link Spiare iphone jailbroken Jaki keylogger Spiare cellulare android app Programmi spia source Spia localizzazione iphone Spia telefono gratis Come spiare Come controllare Programma spia x iphone Spia per telefonino Whatsapp Registro chiamate whatsapp Qualcuno può Spiare un cellulare tramite imei Controllare sms click here Best keylogger software for xp Software spia per cellulari free download learn more here Keylogger software windows 10 Free iphone Controllo genitori tv click Cellulare spia iphone 5 article source Cellulare spia spy phone Come Keylogger para Us spy italy Leggere sms su web pocket 3 Programma controllo accessi pc Spy Software spia android whatsapp keylogger buat android programmi spia per pc gratis mobile tracker
 

Bratislava Otvorene

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Pozvanka na zastupiteľstvo o predaji PKO za 1 Euro

https://www.facebook.com/events/888969641210783/

Priatelia, v stredu 9.12.2015 o 16:00 sa v Primaciálnom paláci na zastupiteľstve v rámci hodiny pre verejnosť budete môcť aj svojou prítomnosťou vyjadriť k PKO.

Kto môžete, prídite už o 15.15 do Zrkadlovej siene, aby sme dali najavo, že nám jeho osud nie je ľahostajný.

Hrozí predaj budov PKO za 1 Euro a následné zbúranie, ktoré navrhol primátor Ivo Nesrovnal.

Pokračovanie protestu bude neďaleko, na Námestí SNP, kde bude o 17.30 koncert za záchranu Pečnianského lesa, Mičurína a aj PKO .

Viac o PKO na WWW.pko.estranky.sk

Nedajme si ukradnúť naše budovy. Je to majetok nás všetkých,  pre kultúru a občanov.

Ide o výpredaj verejného majetku bez verejnej diskusie, bez náhrady priestoru na kultúru.

PKO nespochybniteľne patrí medzi významné kultúrne priestory na Slovensku. Za vyše 50 rokov svojej existencie poskytol priestor tisíckam hudobníkov, spevákov, divadelníkov či tanečníkov, osobnostiam, ktoré výrazne prispeli a prispievajú k rozvoju kultúrneho i spoločenského života. Na Slovensku snáď neexistuje iná budova, ktorou prešlo viac účastníkov kultúrnych podujatí. Sú to státisíce divákov, ktorí majú na PKO len tie najlepšie spomienky, viažu ich k nemu pozitívne emócie a kultúrne zážitky. PKO predstavuje kus histórie Slovenska a pamäti nášho mesta. PKO je kultúrny fenomén, v ktorom sa ročne uskutočnilo  viac ako 700 podujatí, s kapacitou súčasne pre cca 4 000 ľudí

Za posledných 20 rokov Bratislava postupne stráca verejné priestory veľmi pofidérnym spôsobom. Len v oblasti kultúry stratila niekoľko dôležitých priestorov: divadlo Stoku, divadlo Astorku, Amfiteáter a PKO.  Je skutočne na zamyslenie, akú predstavu majú kompetentní o kultúre v tomto meste, či existuje vôbec nejaká vízia, keď sa priestory pre kultúru takto systematicky likvidujú...

A ešte k náhrade škody. Neustále sa omieľa náhrada škody pre investora. Ale čo náhrada škody mesta, za stratený zisk a vyhnanie občanov z kultúrneho stánku.

Zbúraním PKO sa posunie Bratislava  na kultúrnu perifériu, lebo na adekvátnu náhradu mesto nemá dosť financii a ani miesto na výstavbu. Hoci pri predaji pozemkov pod PKO v roku 2005 bolo občanom sľúbené, že búranie prichádza do úvahy jedine v prípade vybudovania adekvátnej náhrady PKO.

Podľa primátora má PKO nahradiť Planetárium s Mediotékou a malou sálou pre 140 ľudí za drahé nájomné. Toto riešenie je absolútne nedostatočné pre potreby verejnosti a je sarkastickým výsmechom najvyššieho predstaviteľa mesta občanom. Žiaľ, primátor Nesrovnal začal používať podobné praktiky ako za neslávnych čias exprimátor Ďurkovský. Opäť nepotrebuje diskutovať s verejnosťou, nepotrebuje počuť jej pripomienky a presadzuje len svoj názor...

Verejnosť musí dostať možnosť vyjadriť sa, musí dostať informácie, nie iba vidieť „pofidérny“ obrázok červeného čuda, ktoré by malo byť kvapkou pre kultúrne a spoločenské vyžitie pár desiatok ľudí.

Príďte aj Vy na zastupiteľstvo o 15.15 do Zrkadlovej siene vyjadriť a povedať, že sa odmietame nechať ďalej takto okrádať o náš majetok, o majetok mesta ktorý slúži kultúre.

Nedovolíme, aby občania Bratislavy prišli o svoje PKO.

 

 

Copyright © 2019 Bratislava Otvorene. Všetky práva vyhradené.
Joomla! je bezplatný softvér uvoľnený pod licenciou GNU/GPL.